Zakupmy uchwyty do pompek i zróbmy porządny trening

Pompki a trening domowy

Pompki to ćwiczenia niezwykle proste oraz popularne. Wzmacniają one nie tylko brzuch, ale także klatkę piersiową. Powinny się znaleźć w treningowym planie zarówno kobiet, jak i także mężczyzn. Dlaczego korzystać warto ze specjalnych uchwytów? Jak takowy trening wykonać? Jakich możemy oczekiwać efektów?

Do wykonywania pompek w podstawowej wersji na pewno nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Możemy w ten sposób ćwiczyć w domu. Z czasem jednak zwiększamy ilość powtórzeń oraz zauważmy znacznie zwiększoną wytrzymałość ciała. Istnieje wiele rodzajów pompek. Możemy wykonać je przy pomocy jednej ręki, z obciążeniem dodatkowym czy też z odrywaniem rąk od podłoża. Aby móc uniknąć kontuzji, niezmiernie ważna jest technika prawidłowa. Musimy na samym początku nauczyć się wykonywać pompki podstawowe, zachowując przy tym technikę odpowiednią, następnie przejść dopiero możemy do zaawansowanej wersji na specjalnych uchwytach.

Zalety uchwytów do pompek

Pompki na pewno pomagają nam wypracować dużo lepsze poczucie mięśniowe, wytrzymałość oraz także równowagę. Jest to ćwiczenie wręcz świetne na rozgrzewkę chociażby przed wyciskaniem na ławce czy też dobicie mięśni na sam koniec treningu. Pomimo, że istnieje obecnie moda na siłownie oraz kluby fitness, to nie każdy poza domem lubi ćwiczyć. Być może nas zniechęcają dojazdy czy też konieczność przebywania w towarzystwie innych osób. Trening w domu może być bardzo skuteczny. Warto zakupić nieco przyrządów. Pierwszym z nich powinny być uchwyty do pompek od Marbo Sport.

Pompki budują wytrzymałość, siłę oraz kondycję. Są elementem podstawowym w zasadzie każdego treningu. Warto je wykonywać przy pomocy wspomnianych już uchwytów do pompek. Dlaczego? Tak naprawdę uchwyty do pompek to masa zalet. Umożliwiają nam zwiększenie intensywności treningu, ponieważ możemy wykonać za ich pomocą pompki głębsze. Uchwyty także nie obciążają za bardzo nadgarstków. Dzięki temu zapobiegniemy kontuzjom oraz bólom.

Ustawienie precyzyjne kąta daje nam możliwość rozwijania mięśni poszczególnych. Podpórki do pompek angażują bardzo tricepsy. Przyrząd zajmuje mało miejsca i możemy go przenosić łatwo, aby ćwiczyć w miejscu dowolnym. Idealnie się sprawdzą nawet w domowej oraz małej siłowni. Uchwyty do pompek znacznie urozmaicą trening w domu. Podpórki do pompek pomagają wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia angażujące wszystkie partie ciała. Musimy także wiedzieć, że wykonywanie regularne pompek przy pomocy tego przyrządu na pewno nam pomoże wzmocnić, rozbudować oraz także wyrzeźbić mięśnie.